Ekzēma starp bērniem nav retums. Patiesībā 1 no 5 bērniem Apvienotajā Karalistē ir šī ādas slimība. Ekzēma var būt dažādas formas, sākot ar mazu sausas ādas plankumiņu uz rokas un beidzot ar niezošiem izsitumiem uz ķermeņa, taču tā bieži ir kas tāds, no kā bērni dabīgi izaug. Taču ir daudz, ko Jūs varat darīt, lai palīdzētu — šeit būs daži vienkārši soļi.

1. Dodieties pie sava ārsta    

Doties pie sava ārsta pirms uzsākt ko citu, un izrunāt visas ārstēšanas iespējas vienmēr ir laba ideja.

 

2. Apskatiet pieejamo informāciju

Izlasiet sastāvdaļas, kas uzskaitītas uz krēmiem un ziedēm, ko lietojat. Šādi Jūs sapratīsiet, ko tieši Jūs uzklājat uz sava bērna ādas. Neutral mūsu īpaši izstrādātajos produktos izmantotas tikai maigas sastāvdaļas un tajos ir 0% smaržvielu un 0% krāsvielu, lai palīdzētu Jums kopt no normāla līdz jutīgam ādas tipam.

 

3. Jautājiet pēc ziedēm, nevis krēmiem

Labākais ekzēmas ārstēšanas veids ir ādas mitrināšana. Ikdienas mitrināšanai svarīgs ir labs losjons — meklējiet ko tādu, kas ātri uzsūcas un tajā pašā laikā pabaro un nomierina ādu. Neutral intensīvais atjaunojošais krēms ir bagāts ar mitrinošām sastāvdaļām, ieskaitot glicerīnu, kas sniedz produktam dziļi mitrinošas īpašības, kas, savukārt, spēj nodrošināt intensīvu mitrināšanu īpaši sausai ādai.

 

4. Ejiet dušā vai vannā kopā ar savu bērnu katru dienu

Ekzēmas apdraudētā ādā ir maz dabīgo eļļu un mitruma, kas palīdz aizsargāt dziļākos slāņus no baktērijām. Šīs baktērijas izraisa niezi un izsitumus, tāpēc viņu ādas tīrības nodrošināšana palīdzēs novērst šādas reakcijas.

 

Mazgājoties vienmēr pievērsiet īpašu uzmanību elkoņu iekšpusei, padusēm un vietām aiz ceļiem. Šīs ir vietas, kur uzkrājas baktērijas, un tās ir vietas, kur visbiežāk bērniem veidojas ekzēma. 

5. Nepakļaujiet savu bērnu pārāk lielam karstumam

Ja āda tiek uzturēta pie vēsas temperatūras un labi vēdināta, tā niezēs mazāk. Vienmēr pārbaudiet, lai vanna vai dušas ūdens nav pārāk karsts un lai guļamistabas nav pārāk karstas — kad Jūsu bērns sasvīst, tas pastiprina ekzēmas iedarbību un rada diskomfortu.

 

6. Izvēlieties dabīgus, elpojošus audumus

Lai cīnītos ar ekzēmu, vislabāk ir izvēlēties apģērbu un gultasveļu, kas ražota no dabīgiem audumiem. Salīdzinājumā ar sintētiskiem audumiem ir mazāk ticams, ka šādi audumi izraisīs kairinājumu, un tie vairāk elpo, kas nozīmē, ka āda pārāk nesakarsīs. Tikpat svarīgi ir arī mazgāt drēbes un gultasveļu ar saudzīgu produktu, kā, piemēram, Neutral. Mūsu produktu līnija satur 0% smaržvielu un 0% krāsvielu un ir īpaši izstrādāta, lai palīdzētu novērst kairinājumu uz visiem ādas tipiem, pat uz jutīgas ādas.

 

7. Pārbaudiet, vai Jūsu mājsaimniecības produktos nav kairinātāju

Tāpat kā tādi personīgās higiēnas produkti kā šampūns un vannas putas, atcerieties, ka tādi mājsaimniecības produkti kā veļas pulveris un roku ziepes bieži vien var saturēt sastāvdaļas, kas kairina ādu. Vienmēr pārbaudiet Jūsu produktu marķējumus, lai pārliecinātos, ka tie neslēpj kaut ko, kas izjauks ādas līdzsvaru.

 

8. Mēģiniet atturēt savu bērnu no kasīšanās

Kasīšana iespējami sniedz tūlītēju atvieglojumu, taču patiesībā tā ekzēmu tikai pastiprina. Tas nav viegli, bet mēģiniet un dariet visu, ko varat, lai palīdzētu Jūsu bērnam atturēties no vēlmes kasīties. Vecākiem bērniem var palīdzēt izskaidrošana, kādēļ kasīšanās kaitē, bet ar jaunākiem bērniem pamēģiniet kādu uzmanības novērsēju — rotaļlietu, nelielu spēli vai pat saldumu. Zīdaiņiem ir pieejami pretniezes cimdiņi, tomēr, lai kāds būtu viņu vecums, nogrieziet bērnu nagus īsus, lai tad, ja viņi tomēr kasās, tas pārlieku nekaitētu ādai.

 

9. Atcerieties, ka mājdzīvnieki var izraisīt ekzēmu

Ir vispārzināms, ka daži dzīvnieki, kā, piemēram, kaķi, suņi un truši, var būt kā vieni no galvenajiem ekzēmas izraisītājiem. Tas nenozīmē, ka Jums nedrīkst būt mājdzīvnieki — tas vienkārši nozīmē, ka jāveltī papildu rūpes tam, kā viņi tiek uzturēti un kā ar viņiem rotaļājas. Mēģiniet pārliecināties, lai viņi neguļ Jūsu bērna gultas vai šūpuļa tuvumā, un uzmanieties no laizīšanas, kas arī var izraisīt ekzēmu. Palīdzēs arī Jūsu mājdzīvnieku grozu un būru kārtīga un regulāra tīrīšana, lai novērstu nomestās spalvas uzkrāšanos mājā.