Mēs esam pieraduši redzēt nevainojamus mazuļus reklāmās un sociālajos medijos, bet patiesībā uz jaundzimušā ādas parādās dažāda veida plankumi. Tas vienkārši ir viņu jutīgais organisms, kas mēģina aprast ar pasauli, un Jūs varat palīdzēt viņiem pielāgoties ar produktiem, ko Jūs izvēlaties izmantot uz viņu ādas un Jūsu mājās. Šeit ir mūsu īsais saraksts ar visizplatītākajiem kairinājumiem, ko Jūs varētu ieraudzīt uz sava mazuļa ādas.

Sejas pinnes un pūtītes

Sejas pūtītes jaundzimušajiem ir ļoti bieži novērojamas vienkārši tāpēc, ka viņu maigā jaundzimušā āda pielāgojas apkārtējai videi. Milia (jeb piena plankumi) ir vēl viena izplatīta parādība pirmajās nedēļās. Abas parādības ir nekaitīgas un tām vajadzētu izzust bez ārstēšanas.

 

Sausa āda

Kā pieaugušie tiekam iedrošināti mazgāšanos padarīt par ikvakara rituālu jau no paša sākuma, bet šāds režīms nav attiecināms uz jaundzimušajiem. Noslaucīšana priekšā un aizmugurē ar kokvilnas pikucīti un ūdeni arī sniegs nepieciešamo efektu. Kad mazgājat savu mazuli, izvairieties no vannas produktiem ar smaržvielām, jo tie var kairināt viņu jutīgo ādu. Neutral bērnu vannas un mazgāšanās želeja nesatur smaržvielas un krāsvielas un saudzīgi attīra Jūsu mazuļa ādu bez kairinājuma.

 

Autiņbiksīšu dermatīts

Pat regulāri mainot autiņbiksītes, autiņbiksīšu dermatīts jaundzimušajiem ir gandrīz neizbēgams. Uzliesmojumi var parādīties arī tad, ja zīdainis nejūtas labi vai ja viņam nāk zobiņi. Neutral salvetes zīdaiņiem ir radītas bez ādu kairinošām sastāvdaļām un ir saudzīgas pret zīdaiņu dibentiņiem.

Piena krevele

Šī dzeltenā, plēkšņainā ādas parādība ir pilnīgi normāla un nekaitīga, un tā bieži redzama uz zīdaiņa galvas ādas. Jutīgai ādai mēģiniet pamasēt galvas ādu ar kokosriekstu vai olīveļļu, tad aizķemmējiet prom zvīņainos laukumus ar maigu zīdaiņu suku. Piena krevele visbiežāk pati ar laiku izzudīs — jūs vienkārši varat tai palīdzēt pazust.

 

Izsitumi no veļas mazgājamā līdzekļa

Ja Jūsu jaundzimušajam uz ķermeņa ir izsitumi, iespējams, ka viņa drēbītes ādu kairina. Hipoalerģiskie un dermatologu testētie un apstiprinātie Neutral 0% veļas mazgāšanas produkti var palīdzēt samazināt kairinājuma vai alerģisku reakciju risku.

 

Izsutums

Šie izsitumi atrodami visās ādas krokās, jo īpaši zem zīdaiņa zoda un uz kakla. Mitrums no siekalām un piena uzkrājas viņu ādas krokās un nekad netiek kārtīgi izvēdināts. Tas izraisa sarkanus, izplūdušus izsitumus un izteiktu (daži to apraksta kā sierainu) aromātu. Regulāra iekaisušās ādas noslaucīšana ar Neutral salvetēm zīdaiņiem palīdzēs novērst šķidruma uzkrāšanos. Un papildus aizsargslānim uzklājiet ierasto krēmu autiņbiksīšu zonai vai plānu bērnu petrolātuma kārtiņu.

 

Ekzēma

Ekzēma bieži pazūd līdz ar ādas nobriešanu, bet tā ir bieži izplatīta starp zīdaiņiem un bērniem. Ja uztraucaties par šīs Jūsu ģimenes ilgtermiņa parādības vēsturi, Neutral zīdaiņu līnijas produktu bez smaržvielām izmantošana samazinās turpmāku alerģisku reakciju risku.

 

Atcerieties augstāk sniegtos padomus un to, ka vienmēr jākonsultējas ar ārstu, ja Jūsu mazulim pēkšņi parādās izsitumi vai Jūsu ģimenē ir ādas slimību vēsture.