Tas, kā Jūs mazgājat savas drēbes un gultasveļu, var spēlēt nozīmīgu lomu visu ādas tipu, pat jutīgas ādas, kopšanā: visniecīgākā izvēle var radīt būtisku ietekmi. Lai palīdzētu Jums izdarīt labāko izvēli, mēs esam atbildējuši uz biežāk uzdotajiem jautājumiem par veļas mazgāšanu un tās ietekmi uz visa veida ādas tipiem, lai Jūs varētu izveidot drošu un vienkāršu veļas mazgāšanas režīmu.
Cik daudz veļas mazgājamā līdzekļa man būtu jālieto?
Viens no faktoriem, kas ietekmē to, cik daudz mazgājamā līdzekļa Jums būtu jālieto, ir ūdens cietība. Šis rādītājs var atšķirties atkarībā no reģiona, bet nepieciešamo informāciju Jūs varat iegūt pie sava ūdens piegādātāja. Pamatnoteikums ir šāds — jo cietāks ir Jūsu ūdens, jo lielāku veļas mīkstinātāja daudzumu Jums nāksies izmantot. Taču ir vērts to noskaidrot, jo pārlieka mīkstinātāja lietošana var atstāt ziepju paliekas uz Jūsu drēbēm, kas var izraisīt ādas kairinājumu.
Vai es varu vilkt savas jaunās drēbes uzreiz?
Labāk, ja Jūs pirms jaunu drēbju vilkšanas tās izmazgāsiet, jo tas palīdz atbrīvoties no krāsvielu paliekām vai jebkādām citām ķimikālijām, kas palikušas uz drēbēm pēc ražošanas. Ievērojot šo vienkāršo soli, Jūs samazināsiet ādas kairinājuma izraisīšanas risku.
Kā lai es pārliecinos, ka visi veļas mazgāšanas līdzekļi mazgāšanas laikā tiek izskaloti?
Jūs varat ieprogrammēt Jūsu veļasmašīnu veikt papildu skalošanu. Šī opcija ir pieejama vairumam veļasmašīnu un palīdz atbrīvoties no ziepju paliekām uz Jūsu drēbēm, kas savukārt var palīdzēt aizsargāt Jūsu ādu un izvairīties no kairinājuma.
Kādā temperatūrā man vajadzētu mazgāt drēbes?
Zemāka mazgāšanas temperatūra ir ne tikai ekonomiskāka, bet tā ir arī labvēlīgāka videi. Mazgājiet savu gultasveļu, apakšveļu un dvieļus 60 grādu lielā temperatūrā, lai pilnībā atbrīvotos no visām baktērijām, un izvēlieties vēsāku 30 grādu lielu temperatūras uzstādījumu visam pārējam.
Kādu veļas mazgājamo līdzekli man būtu jālieto?
Mazgājamie līdzekļi, kas nesatur krāsvielas un smaržvielas, ir vispiemērotākie, jo šīs sastāvdaļas ir labi zināmi kairinātāji. Neatkarīgi no tā, vai Jūsu mājās sastopami ādas tipi no normālas līdz jutīgai ādai, lai palīdzētu Jums tikt galā ar Jūsu ģimenes ādu, Neutral hipoalerģiskās formulas satur 0% smaržvielu un 0% krāsvielu.
Cik bieži man būtu jāmazgā gultasveļa vai manu bērnu rotaļlietas?
Gultasveļu un bērnu mīkstās rotaļlietas mazgājiet 60 grādu lielā temperatūrā vismaz ik pēc 2 nedēļām. Mīkstās rotaļlietas var uzkrāt daudz putekļu un baktēriju, jo bērns ar tām spēlējas uz grīdas un nemitīgi tās samīļo. Regulāra mazgāšana palīdzēs atbrīvoties no pēc iespējas vairāk baktērijām un putekļu ērcītēm, kā arī padarīs rotaļlietas smaržīgas un brīnišķīgi svaigas.
Vai man izmantot veļas mīkstinātāju?
Veļas mīkstinātāji novērš statiskās elektrības veidošanos, kas atvieglo gludināšanu un padara Jūsu drēbes mīkstākas. Tomēr, ja Jūsu drēbes pēc mazgāšanas šķiet taukainas, tad, visticamāk, esat izmantojis pārāk daudz mīkstinātāja — tāpēc nākamreiz pievienojiet mazāku daudzumu.
Kā man iegūt svaigas un smaržīgas drēbes, nelietojot produktus ar smaržvielām?
Drēbes uzsūc tām apkārt esošās smaržas, tādēļ, lai iegūtu dabīgu, svaigu smaržu, izkariet savas drēbes izžūt ārā. Tas arī padarīs tās mīkstākas nekā drēbes, kas žuvušas iekštelpās.