Runājot par bērnu ādas kairinājumu, mēs izmantojam medicīnas terminu "augsta riska". Šis termins var šķist satraucošs, taču viss, ko tas nozīmē, ir, ka bērni ir pakļauti vislielākajam riskam, ja viņu vecāki vai māsas, brāļi jau ir diagnosticēti ar alerģisku reakciju.

Izpratne par veidiem, kā izvairīties no Jūsu bērna ādas kairināšanas, ieceļ Jūs svarīgā pozīcijā aizsargāt Jūsu ģimeni, tādēļ mēs esam apkopojuši šos ieteikumus, lai Jums palīdzētu.

Veiciet regulāru uzkopšanu, lai nodrošinātu māju, kas brīva no putekļiem

Tāpat kā putekļu daļiņas, tādas vielas, kā mājdzīvnieku spalvas un ziedputekšņi var uzkrāties Jūsu mājā dienu no dienas. Regulāra uzkopšana vismaz reizi nedēļā apvienojumā ar pamatīgāku tīrīšanu vismaz reizi gadā ir būtiska, lai palīdzētu Jums saglabāt savu māju brīvu no kairinātājiem.

 

Uzturiet tīru gaisu

Vēdiniet katru istabu savā mājā, atverot logus dažas reizes dienā vien uz aptuveni desmit minūtēm — it īpaši vannasistabā pēc dušas vai pēc ēst gatavošanas. Atcerieties, ka Jūs cenšaties samazināt gaisa mitruma līmeni, jo augsti mitruma rādītāji var veicināt putekļu ērcītes un pelējuma augšanu (abi no kuriem ir ekzēmas izraisītāji)[1].

 

[1] Nacionālā ekzēmas sabiedrība (National Eczema Society) — faktu lapa, mājokļa kairinātāji

 http://www.eczema.org/documents/576 - p.3 “Centrālā apkure un mitrums”.

 

Centieties uzturēt spēcīgu imūnsistēmu

Imūnsistēma ir ķermeņa dabīgais aizsardzības veids pret visu — sākot ar saaukstēšanos un beidzot ar infekcijām. Ja esat spējīga savu mazuli barot ar krūti, tas var palīdzēt sniegt viņa imūnsistēmai reālu stimulu, kas savukārt var samazināt ādas kairinājuma risku.

[apakšvirsraksts] Siltuma saglabāšana Jūsu mājās ziemas laikā

[1] Nacionālā ekzēmas sabiedrība (National Eczema Society) — faktu lapa, mājokļa kairinātāji

 http://www.eczema.org/documents/576 - p.3 “Centrālā apkure un mitrums”.

Ziemā centieties uzturēt iekštelpu temperatūru ap 20 grādiem. Šis patīkamais temperatūras līmenis palīdzēs samazināt mitrumu un var novērst pelējumu un putekļu ērcīšu savairošanos (kas var izraisīt alerģisku reakciju).

 

Izmazgājiet jaunas drēbes, pirms tās tiek uzvilktas

Jaunas drēbes bieži vien satur ķīmisko vielu atlikumus, kas var izraisīt alerģiskas reakcijas, izsitumus vai kairinājumu dažādiem ādas tipiem. Tādēļ, lai pārliecinātos, ka pirmā valkāšanas reize ir ērta, vienmēr izmazgājiet jaunas drēbes, pirms Jūsu bērns tās uzvelk. 

 

Uzturiet mīkstās mantas tīras un svaigas

Putekļu ērcītes bieži vien var uzturēties mīkstajās rotaļlietās, tādēļ mazgājiet tās ik pēc divām nedēļām 60 grādu temperatūrā.

 

Žāvējiet drēbes ārā

Drēbju žāvēšana iekštelpās var paaugstināt mitruma līmeni Jūsu mājās, tāpēc vienmēr būs labāk žāvēt tās ārā. Ja visbiežāk izmantojat veļas žāvētāju, atcerieties novadīt ventilācijas cauruli uz ārpusi, lai Jūs nepiepildītu savu māju ar karstu gaisu.

 

Rūpīgi izvēlieties mājsaimniecības produktus

Izvēloties tādus produktus kā trauku mazgājamais un roku mazgāšanas līdzeklis, meklējiet sastāvdaļas, kas palīdzēs samazināt ādas kairinājuma risku. Tas nenozīmē, ka Jums jāizvairās tikai no ķīmiski ražotiem produktiem — pat bioloģiskās smaržvielas un ēteriskās eļļas, kas bieži tiek izmantotas dabīgos produktos, var kairināt visu veidu ādu. Meklējiet vienkāršas, saudzīgas sastāvdaļas, kā Neutral. Mūsu pilnā līnija ir izstrādāta, tikai izmantojot maigas sastāvdaļas, lai palīdzētu Jums tikt galā ar Jūsu bērna ādu un samazināt alerģisku reakciju risku.