Ja esat jauns vecāks, Jums, visticamāk, ir daudz jautājumu par... visu — ieskaitot Jūsu mazuļa ādu. Piemēram, cik bieži viņu mazgāt, un vai tiešām nepieciešams izmantot šampūnu? Lai gan rūpēšanās par jutīgu ādu var šķist biedējoša, Jums vienkārši jāiepazīst Jūsu mazuļa āda un jāuzticas Jūsu saprātam. Taču, kamēr Jūs apgūstat, kā tas darbojas, šeit ir daži fakti, kas Jums tikmēr varētu palīdzēt.

Mazuļa āda ir trausla

Mūsu āda ir radīta, lai mūs pasargātu, bet, lai tā varētu to nodrošināt, tai ir nepieciešams mitrums. Jaundzimuša mazuļa āda ir plāna kā papīrs — daudz plānāka nekā pieaugušajiem — un tā var ļoti vienkārši zaudēt mitrumu. Tādēļ ir ļoti svarīgi radīt labu ikdienas ādas kopšanas rituālu, izmantojot produktus, kas palīdz viņu ādā saglabāt dabīgās eļļas.

 

Viņiem nevajag vannoties tik bieži, kā Jums varētu likties

Jūs varat palīdzēt aizsargāt dabīgās eļļas, kas uztur Jūsu mazuļa ādu mitrinātu, izvairoties no pārlieku biežas vannošanas (pārāk daudz ūdens var padarīt viņu ādu sausu un palielināt izsitumu un kairinājuma risku). Vairumā dienu derēs vanna ar sūkli, un vannošanās laikā izmantojiet mazgāšanas līdzekli bez ziepēm un smaržvielām. Runājot par šampūnu, daudzi vecāki atklājuši, ka kamēr mazulis vēl ir ļoti mazs, pietiek vien ar ūdeni, lai izmazgātu viņu matus. Vai arī tāds saudzīgs bērnu šampūns kā Neutral Bērnu šampūns saglabās viņu matus tīrus bez ādas kairināšanas.

 

Tai ir augstāks pH līmenis

Vēl viena svarīga atšķirība starp pieauguša cilvēka un zīdaiņa ādu ir tās pH līmenis: mazuļa ādai ir augstāks pH līmenis, tādēļ izvēlieties neitrāla pH līmeņa produktus, kas nekaitēs viņu smalkjūtīgās ādas līdzsvaram. Mazuļa drēbīšu izmazgāšana, pirms tās tiks uzvilktas, arī ir laba ideja, lai pārliecinātos, ka uz auduma nav stipro ķimikāliju, kas varētu kairināt mazuļa ādu.

Vislabākie ir maigi produkti

Lai izvairītos no ādas kairinājuma izraisīšanas, sāciet viņu ādas kopšanu pareizi, izvēloties maigus produktus bez smaržvielām, kas nepadarīs viņu ādu sausu. Neutral līnija piedāvā Jūsu mazuļa jutīgajai ādai lielisku sākumu: mūsu produkti ir ražoti bez smaržvielām vai krāsvielām un ir īpaši izstrādāti aizsargāt mazuļu ādu no kairinājuma.

Ar daudzām ādas slimībām ir viegli tikt galā

Meklējat risinājumu autiņbiksīšu dermatīta, zīdaiņu ekzēmas vai piena kreveles novēršanai? Vairums šo ādas problēmu neparādās līdz divu mēnešu vecumam un ir ļoti izplatītas. Ir daudzas lietas, ko Jūs varat darīt, lai atvieglotu diskomfortu, bet pirmais solis ir atrast produktus, kas nekairinās zīdaiņa ādu.

 

Vairāk padomu:

Lai iegūtu vairāk padomu, kā rūpēties par zīdaiņiem ar jutīgu ādu, lūdzu, vērsieties pie šādām medicīnas asociācijām:

 

Astma: Asthma Org, NHS Choice Asthma

Ekzēma: Eczema Org, Lielbritānijas Ādas fonds (British Skin Foundation), Allergy UK, NHS Choices