125 miljoni cilvēku visā pasaulē sirgst ar psoriāzi, tomēr diskusijas par šo ādas slimību joprojām ir pilnas neskaidrību. Vai nu Jūs cīnāties ar psoriāzi Jūsu ģimenē, vai vienkārši vēlaties par to vairāk uzzināt, mēs piedāvājam svarīgākās vadlīnijas par tās cēloņiem un simptomiem.

1. Psoriāze skar līdz 3% cilvēku Apvienotajā Karalistē    

ar to slimo vienāds skaits vīriešu un sieviešu. Pretēji ekzēmai, kas parasti parādās bērnībā, psoriāze parasti parādās agrīnā brieduma gados.

 

2. Par psoriāzi liecina sarkani, sausi ādas plankumi, kas pārklāti ar sudrabainām zvīņām.

Šie plankumi visbiežāk atrodami uz elkoņiem, ceļiem, galvas ādas un muguras lejasdaļas, tomēr to izpausme krasi atšķiras. Daudzi, kas cieš no psoriāzes, novēro tikai mazus plankumus, bet citiem tā var izpausties daudz apjomīgāk.

 

3. Psoriāze pēc būtības ir paaugstināta ādas šūnu veidošana.

Vairumā ķermeņu ādas šūnas tiek veidotas un aizvietotas katras trīs līdz četras nedēļas. Psoriāze paātrina šo procesu, liekot tam notikt ik pēc dažām dienām, kas rada ādas šūnu uzkrājumu. Daži uzskata, ka to izraisa imūnsistēmas problēmas.

 

4. Psoriāzes simptomi var pasliktināties dažādu izraisītāju ietekmē

ieskaitot stresu, slimību, laikapstākļus un medikamentus. Kā mēs varam novērot ekzēmas gadījumā, agresīvi uzliesmojumi var novest pie papildu stresa — un labi zināmais cikls sākas no jauna.

 

5. Psoriāzei nav zināma izārstēšanas līdzekļa

bet pastāv vairums ārstniecības metožu, kas var palīdzēt mazināt simptomus — no losjoniem līdz gaismas terapijai. Neutral Intensīvais kopjošais krēms ir mūsu izvēle saudzīgai kopšanai, tomēr Jūsu sākotnējai rīcībai vienmēr būtu jābūt vispirms doties pie Jūsu ārsta. Tad Jūsu ārsts var Jūs tālāk nozīmēt uz pārbaudi pie dermatologa.

 

6. Psoriāze var nopietni ietekmēt Jūsu pašapziņu

it īpaši, ja izjūtat spiedienu no nereālistiskām sabiedrības cerībām. Lai gan sadzīvošana ar psoriāzi var atnest pagrimuma brīžus, sociālajos medijos ir plaša ādas slimību kopiena un tādas labdarības organizācijas, kā Psoriāzes asociācija (Psoriasis Association), kas var kalpot kā atbalsta avoti.

 

7. Psoriāzei nepieciešami saudzīgi produkti bez smaržvielām, kas radīti jutīgai ādai.

Mūsu Neutral Essential komplekts ir lielisks sākuma punkts — tajā iekļauts mūsu īpaši atlasīts mājsaimniecības un ādas kopšanas produktu komplekss, kas nesatur smaržvielas un krāsvielas.

 

8. Psoriāze nav lipīga.

Šo slimību nav iespējams pārnēsāt no viena cilvēka uz otru. Vairojot izpratni un izglītojot sabiedrību, psoriāze iedveš cerību, ka apkārtējie saskatīs īsto ādas slimības būtību.