Kā viena no visizplatītākajām veselības problēmām pasaulē ekzēma, ļoti iespējams, eksistē Jūsu ģimenes slimību vēsturē un arī šodienā. Lai palīdzētu Jums justies labāk, rūpējoties par šo ādas slimību, mēs esam apkopojuši būtisku informāciju par vienu no izplatītākajiem ekzēmas veidiem: atopisko dermatītu. 

Kas ir ekzēma?  

"Ekzēma” ir plaši lietots vārds, ko izmanto, atsaucoties uz vismaz 11 ādas slimībām. Atopiskais dermatīts jeb atopiskā ekzēma ir pats sastopamākais veids — un tāds, ko Jūs jau, iespējams, pazīstat. Bieži vien atopiskā ekzēma tiek pārnēsāta ģimenē un ir bieži novērojama cilvēkiem ar jau tā jutīgu ādu, tā var izpausties kopā ar astmu un vazomotoru rinītu (siena drudzi).

 

Tā izpausme atšķiras atkarībā no cilvēka, bet ekzēma ir plaši pazīstama kā apsārtušas, niezošas ādas izraisītāja kopā ar nelieliem pūslīšiem, ko sauc par vezikulām un kas var ūdeņot, strutot un pārtapt par sausiem plankumiem. Veltīt laiku savai ādai, piekopt tās ikdienas kopšanas režīmu, ir labākais, ko Jūs varat darīt, lai izvairītos no kairinājuma. 

 

Kāpēc rodas ekzēmas uzliesmojumi?

Atopiskā ekzēma savā būtībā ir problēma ar ādas dabiskās barjeras darbību. Šādas problēmas ļauj bieži sastopamiem kairinātājiem un alerģiju izraisošām vielām (kā, piemēram, putekļiem un smaržvielām) iekļūt ādā un izraisīt kairinājumu. Reakcijas uz pārtikas alerģijām un dzīvnieku spalvu dažiem slimniekiem var izraisīt šo ādas slimību. Alerģiju testi vai pakāpeniska izslēgšanas metode var noteikt slimības cēloni.

 

Daudzi cilvēki atklāj, ka stress, nogurums un slikta pašsajūta var izraisīt ekzēmas pazīmes. Ir viegli novērot, kā aizsākas apburtais loks — stress ietekmē Jūsu ādu, un Jūsu āda ietekmē Jūsu stresa līmeni, abi var viens otru izraisīt.

 

Kad attīstās ekzēma?

Ekzēma gandrīz vienmēr sākas agrā bērnībā, gandrīz 20% zīdaiņu izrāda tās simptomus. Vairums mazu bērnu, apmēram 75%, pārdzīvos šo slimību līdz pusaudžu vecumam vai piedzīvos tikai neregulārus uzliesmojumus.

 

Kur parādās ekzēma?

Dažāda veida ekzēma var skart dažādas vietas uz ķermeņa. Atopisko dermatītu pierasts novērot ap elkoņiem un aiz ceļiem, bet stasis dermatitis parasti parādās kājas lejasdaļā. Pazīstamie niezošie izsitumi jeb ekzēma zīdaiņiem parasti parādās uz sejas.

 

Regulāra mitrināšana ar saudzīgiem produktiem bez smaržvielām, kā, piemēram, Neutral līnijas produkti, var palīdzēt izvairīties no ekzēmas simptomiem. Dānijas Astmas un alerģiju asociācija iesaka visus mūsu produktus — kad izvēlaties mūs, Jūs zināt, ka esat labās rokās.

 

Ekzēma var būt izteikti nepatīkama un ar to ir grūti sadzīvot, bet šī ādas slimība nav dzīvībai bīstama un to var viegli kontrolēt, izvēloties pareizo kopšanu. Ja ekzēma Jūs satrauc, Jums vispirms būtu jāsazinās ar savu ārstu — ārsts var nozīmēt Jūs uz alerģiju pārbaudēm vai pie dermatologa.

 

Apskatiet pilnās Neutral ādas un mājokļa kopšanas produktu kolekcijas tiešsaistē.